Funkcjonalne zestawy stelaży WC, które ułatwiają wyposażenie nowoczesnej łazienki

Funkcjonalne zestawy stelaży WC, które ułatwiają wyposażenie nowoczesnej łazienki

2 marca, 2023 Wyłączono przez admin

Wykorzystanie stelażu do instalacji podwieszanej miski WC w łazience pozwala na ukrycie mechanizmu spłukującego oraz elementów montażowych pod zabudową. Otwiera to szerokie możliwości aranżacji pomieszczenia. Można jednak pójść o krok dalej i maksymalnie ułatwić sobie zadanie – wybierając stelaż WC w zestawie z miską oraz deską. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystkie jego elementy będą idealnie do siebie pasować, a spłukiwanie toalety będzie realizowane w sposób optymalny, bez wychlapywania.

Zalety rozwiązania ze stelażem

Zacznijmy od tego, dlaczego warto zdecydować się na stelaże WC. Pierwszą, widoczną zaletą jest estetyka. Widoczne pozostają jedynie niezbędne elementy – miska WC oraz przycisk spłukujący. Inne części zestawu są ukryte, nie zaburzając kompozycji stylistycznej pomieszczenia. Kolejny plus to dodatkowa przestrzeń w bliskim sąsiedztwie toalety, którą można dowolnie zagospodarować, np. montując półki lub szafkę. Zmniejszenie liczby widocznych elementów WC przekłada się także na aspekty higieniczne pomieszczenia. Eliminuje bowiem wiele zakamarków, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia i drobnoustroje. Sprzątanie staje się więc szybsze i mniej męczące, a poziom higieny wzrasta.

Stelaż WC w zestawie – nowe możliwości czy ograniczenia?

Wydawać by się mogło, że decyzja o zakupie stelażu WC w zestawie z miską ograniczy możliwość dopasowania produktów do koncepcji wnętrza. Nic bardziej mylnego. Wystarczy spojrzeć w ofertę marki Roca i jej stelaży DUPLO ONE z miską WC. Do wyboru jest 11 zestawów składających się ze stelaża do zabudowy lekkiej i różnego rodzaju misek, pochodzących z wielu kolekcji Roca.

Miłośnicy prostoty i łagodnych kształtów zgrabnie połączonych z naturalnym ciepłem mogą wybrać miski z kolekcji ONA. Dostępne są 2 modele – standardowy oraz Compacto – krótszy o 5 cm.

Jeśli masz dość łagodnych form, wolisz wyraziste trapezoidalne kształty i subtelne, ale widoczne kąty – pomyśl o kolekcji Gap. W zestawach ze stelażem WC znajdziesz 3 rodzaje misek: zbliżoną do prostokąta Square, okrągłą Round oraz okrągłą i pomniejszoną Round Compacto. Możesz więc je dopasować do kształtów innych elementów wyposażenia łazienki.

Poszukując toalety z rozbudowanej kolekcji ceramiki, przy pomocy której stworzysz praktycznie dowolną kompozycję wyposażenia łazienki, sprawdź kolekcję Meridian. W zestawach stelaż + miska WC dostępne są 2 modele miski WC – o standardowych wymiarach oraz Compacto, krótsza o 8 cm od standardowej.

Dla osób, którym tak samo zależy na ciekawym designie jak i oszczędnym gospodarowaniu budżetem, ciekawą propozycją mogą okazać się kolekcje DEBBA oraz Nexo. W pierwszej z nich znajdziemy 2 zestawy: stelaż z miską okrągłą i prostokątną, w drugiej jeden – z okrągłą miską.

Co wybrać, jeśli lubisz nawiązania do tradycji i wnętrza klasyczne? Sprawdź kolekcję Victoria łączącą prostotę z uniwersalnością. Znajdziesz w niej zestaw ze stelażem WC i miską o eleganckich, funkcjonalnych zaobleniach.

Komfort i higiena razem na pierwszym miejscu

Wszystkie zestawy posiadają miski bezkołnierzowe RIMLESS. Produkty wykonane w tej technologii odznaczają się brakiem zawiniętego brzegu w ich wnętrzu. Brak kołnierza to znaczące ułatwienie codziennego sprzątania. Ryzyko rozchlapywania wody podczas spłukiwania wyeliminowano w inny sposób – odpowiednio dopasowując system spłukujący do miski.

W każdym z zestawów, poza stelażem i miską, znajduje się wolnoopadająca deska SLIM z funkcją szybkiego demontażu. To kolejne ułatwienie sprzątania w Twojej łazience!

Szeroki wybór przycisków spłukujących

Wiesz już, jak szeroki wybór zestawów stelaż + miska WC dostępny jest w ofercie marki Roca. Przy okazji, mamy też rozwiązaną kwestię zakupu deski. Pozostał jeszcze jeden element – przycisk spłukujący. Tutaj również masz dużą swobodę wyboru. Dostępne są dwa rozwiązania techniczne – klasyczne manualne oraz elektroniczne, pozwalające na bezdotykowe uruchomienie spłukiwania. Część produktów występuje w wersji wandaloodpornej, przydatnej w przestrzeni publicznej. Dostępne są także przyciski podwójne, pozwalające na wybór objętości wody wykorzystywanej do spłukiwania, z możliwością regulacji.

Co jednak najważniejsze dla miłośników dobrego designu, przyciski spłukujące również dostępne są w wielu wariantach stylistycznych i kolorystycznych. Znacząco ułatwia to ich dopasowanie do wystroju łazienki.