Domy szkieletowe Proszowice

28 kwietnia, 2023 Wyłączono przez admin

Domy szkieletowe Proszowice

Domy drewniane są przyjazne dla środowiska i wysoce energooszczędne, a dodatkowo estetyczne. Projekty domów drewnianych to niskoenergetyczne domy pasywne, a także domy przyjazne środowisku. Dom szkieletowy w Proszowicach oznacza więc duże oszczędność na ogrzewaniu. Natomiast tradycyjne murowane domy jednorodzinne wiążą się z dużo większym nakładem pracy, a także kosztów finansowych, materiałowych i pieniężnych. Budowa domu z drewna w Proszowicach jest dużo łatwiejsza i szybsza. Możliwe jest zbudowanie podobnych konstrukcji znacznie mniej pracochłonną metodą.

Domy drewniane w Proszowicach -jakie są ich zalety

W porównaniu do domów murowanych, domy drewniane są szybkie w budowie, ponieważ wymagają jedynie 3 do 4 miesięcy na wykończenie. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą jak najszybciej zamieszkać w swoim wymarzonym domu. Dla porównania, czas potrzebny na budowę domu murowanego może wynosić od kilku miesięcy do kilku lat, co czyni go trudnym celem. Czas potrzebny na budowę domu drewnianego w Proszowicach jest krótszy niż murowanego. Odbywa się to w prostszy i szybszy sposób dzięki prefabrykowanym szkieletom drewnianym. Są to domy „”spod igły”” i „”na miarę””, a prace można wykonywać przez cały rok niezależnie od pory roku. Budowa domu drewnianego przebiega bez przestojów spowodowanych nagłymi zmianami warunków atmosferycznych, ponieważ w technologii drewnianej potrzeba niewiele prac „”mokrych””. Oczywiście dla bezproblemowej budowy i późniejszego użytkowania budynku drewnianego niezbędne jest posiadanie przez Inwestora dyscypliny, wykończenia i detali w budowie i wykończeniu obiektu oraz płynności finansowej na sfinansowanie przedsięwzięcia.

Budowa domów całorocznych w Proszowicach

Nowoczesne drewniane domy całoroczne to już nie tylko domki letniskowe w tradycyjnym wydaniu. Mogą to być okazałe dworki lub duże rezydencje w nowoczesnym stylu. Szereg technik budownictwa drewnianego pozwala na budowę w Proszowicach domów całorocznych w praktycznie każdym stylu, od dworków z ozdobnymi detalami architektonicznymi po surowe ultranowoczesne rezydencje. Drewno wykorzystuje szkło, stal, kamień czy klinkier, tworząc domy w stylu nowoczesnym, które wyróżniają się stylizowanymi wykończeniami i ornamentami. Dworki w tradycyjnej architekturze drewnianej zdobione są charakterystycznymi wzorami i wykończeniami. Drewniane domy całoroczne są również lekkie w porównaniu do konstrukcji murowanych. Nie wymagają dodatkowych wzmocnień konstrukcyjnych, zwłaszcza ciężkich tradycyjnych fundamentów czy pracochłonnych i kosztownych stropów żelbetowych. Budynki drewniane, choć wymagają prostej i łatwej budowy oraz wyraźnego rozstawu, charakteryzują się również doskonałą wytrzymałością i stabilnością. Ponadto mają godną podziwu odporność termiczną, akustyczną i na wilgoć. Konstrukcja domów drewnianych jest solidna zarówno pod względem fizycznym, jak i ekologicznym. Można w nich spełnić wszystkie wymagania dotyczące wygodnego i nieskomplikowanego mieszkania. Precyzyjne wymiary elementów budowlanych i prosty montaż izolacji to dwie kluczowe zalety domów drewnianych. Domy drewniane oprócz spełnienia surowych wymagań przeciwpożarowych są optymalnie zabezpieczone przed ogniem. Murowana kotłownia i murowany komin są wymagane w domach drewnianych przy ogrzewaniu paliwem stałym lub gazem. Wkład kominkowy służy do dodania stylu wnętrzu domu, który jest ogrzewany kominkiem. Szkieletowe domy drewniane mogą zyskać na atrakcyjności dzięki zastosowaniu nowoczesnych, ciepłych okien i dużych przeszkleń (a nie małych okien, jak to jest powszechnie stosowane). O tym, czy okna będą proste w detalach, czy stylowe z ozdobnymi akcentami lub okuciami, zadecyduje architektura zastosowanego domu. W dużych oknach i drzwiach balkonowych można zastosować dodatkowo rolety zewnętrzne lub żaluzje chroniące je przed żywiołami. Drzwi można również zaakcentować dodatkowymi naświetlami bez konieczności ograniczania strat ciepła przez otwory okienne lub drzwiowe.

Ile kosztuje dom szkieletowy w Proszowicach

Mówi się w Proszowicach, że domy drewniane kosztują około 5-10% więcej niż zwykłe domy murowane, ale warto rozważyć te domy. Oprócz tego, że są przyjazne dla środowiska i oszczędne, domy te mają unikalne i innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że będą bardziej wydajne w przyszłości. Nowoczesną i wygodną alternatywą dla tradycyjnych domków letniskowych może być równie dobrze dom drewniany. Prosta konstrukcja z kostki i konwencjonalny design to wspólne cechy tych konstrukcji. Aby spełnić potrzeby mieszkańców i być w zgodzie z normami i przepisami prawa budowlanego, budynki muszą być zbudowane przez kompetentną firmę budowlaną. Wysokiej jakości projekt budowlany zrealizuje profesjonalna firma z Proszowic specjalizująca się w budowie domów w technologii drewnianej. Niezależnie od tego, czy będą to domy prefabrykowane, czy też zbudowane z drewnianych bali, mogą one zostać wzniesione jedną z tych metod.

Zobacz informacje o domach szkieletowych w województwie Małopolskim

 

 • Domy szkieletowe Kraków
 • Domy szkieletowe Nowy Targ
 • Domy szkieletowe Bochnia
 • Domy szkieletowe Olkusz
 • Domy szkieletowe Brzesko
 • Domy szkieletowe Oświęcim
 • Domy szkieletowe Chrzanów
 • Domy szkieletowe Proszowice
 • Domy szkieletowe Dąbrowa Tarnowska
 • Domy szkieletowe Sucha Beskidzka
 • Domy szkieletowe Gorlice
 • Domy szkieletowe Tarnów
 • Domy szkieletowe Limanowa
 • Domy szkieletowe Zakopane
 • Domy szkieletowe Miechów
 • Domy szkieletowe Wadowice
 • Domy szkieletowe Myślenice
 • Domy szkieletowe Wieliczka
 • Domy szkieletowe Nowy Sącz